Cautam pentru clientul nostru, companie din Suceava, personal calificat pentru functia de inginer automatist

Cerințe:

Studii superioare în domeniul tehnic (Electronică/ Automatizări/ Electromecanică);
Cunoștințe de senzoristică industrială;
Cunoștințe de citire scheme și înțelegerea principiilor de funcționare;
Proiectare scheme electrice, modificare scheme electrice, documentare scheme electrice
Cunostinte generale despre elementele ce pot forma o instalatie/ echipament automatizat.

Condiții:

Salariu motivant;
Mediu de lucru plăcut;
Bonusuri de performanță;
Oportunități de dezvoltare profesională.

Responsabilități:

Participa activ la optimizarea functionarii utilajelor industriale si a reglajelor acestora;
Asigura activitati de mentenanta a sistemelor de automatizare si control utilaje;
Asigura suport echipei de mentenanta in gasirea defectelor si eliminarea acestora;
Este implicat direct in procesul de punere in functiune a utilajelor noi;
Rol cheie in documentarea mentenantei preventive a echipamentelor si in crearea procedurilor specifice;
Propune solutii de imbunatatire dpdv al securitatii in munca;
Asigura utilizarea masinilor si echipamentelor de lucru la capacitate maxima si în conformitate cu cerintele de securitate si calitative si se asigura ca productia este continua si minim intrerupta de avarii;
Efectueaza revizii si reparatii conform planului de intretinere;
Este responsabil de asigurarea si efectuarea ordinei si curateniei in atelier, precum si in zona de productie, dupa terminarea lucrarilor de intretinere;

Dacă vrei să faci parte din echipa unui angajator de succes, te așteptăm să aplici la acest loc de muncă. Te vom contacta noi telefonic după aplicare.

SAU

Sună la: 0758.935.512 în intervalul orar 9:00- 17:00 ( luni-vineri)

Compania de Recrutare ECIM

OAMENI VALOROȘI PENTRU COMPANII DE SUCCES!