Compania de Recrutare ECIM cauta pentru clientul sau, societate specializata in domeniul constructiilor civile, personal calificat pentru pozitia de economist.

Cerințe:

Studii superioare în domeniul economic finalizate;
Experientă în domeniul economic de minimum 2 ani;
Utilizator mediu/avansat al pachetului Ms Office;
cunoștințe de legislație contabilă și fiscală;
cunostințe bune de utilizare a programelor informatice contabile si de gestiune;
Condiții:

– pachet salarial atractiv, bazat pe experiență;

– mediu de lucru plăcut;

– stabilitate;

Responsabilități:

Gestiunea materialelor in programul de contabilitate;
Verificarea documentelor de intrare a materialelor (factura fiscala, aviz de expeditie, certificate de calitate).
Operararea zilnica a intrarilor si iesirilor de material in programul de contabilitate.
Asigură întocmirea documentelor justificative privind operaţiile contabile; contarea tuturor documentelor fiscale si incadrarea acestora pe conturi (clienti si furnizori), fara a se limita la facturi productie, materiale/marfa, servicii ;
Urmăreşte înregistrarea cronologică şi sistematică în contabilitate a tuturor operaţiilor patrimoniale;
Exercită controlul preventiv privind legalitatea operaţiunilor;
Asigură controlul înregistrărilor contabile, procedeele de prelucrare a datelor şi exactitatea acestora;
Organizează păstrarea documentelor contabile necesare intocmirii situatiilor financiare ale firmei;
Întocmirea corectă şi la timp a raportărilor cerute de lege si de conducerea societatii;
Urmăreşte asigurarea evidenţei debitorilor, creditorilor, furnizorilor și clienților;
Contabilizarea diferentelor rezultate in urma inventarierii;
Evidentierea mijloacelor fixe si obiectelor de inventar pe locuri de folosinta;
Intocmirea de balante analitice a tuturor gestiunilor;

Efectuarea punctajului lunar intre evidenta contabila, tehnico-operativa si corectarea neconcordantelor.
Dacă vrei să faci parte din echipa unui angajator de succes, te așteptăm să aplici la acest loc de muncă. Te vom contacta noi telefonic după aplicare.

SAU

Sună la: 0758.935.512 în intervalul orar 9:00- 17:00 ( luni-vineri)

Compania de recrutare ECIM

”Oameni Valorosi Pentru Companii  de Succes!”

Come back tomorrow
Etichetat ca: economist; constructii