Ne marim echipa de analisti suport Large Corporate in Banca Transilvania si cautam colegi cu experienta in analiza credite imm/corporate.

Descrierea jobului:

Responsabilitati:

Analiza afacerii si datele financiare ale clientului Large Corporate, avand ca suport documentatia depusa de catre client, evaluarea bunurilor aduse in garantie, alte surse de informatii;
Intocmirea tuturor verificarilor necesare analizarii dosarului de credit.
Candidatul ideal:

• Studii superioare economice;
• Experienta profesionala in analiza financiara corporate si creditare companii in domeniul bancar – minim 1 an;
• Abilitati de comunicare, analitic, meticulos, spirit de observatie si sinteza, organizat, orientat spre client;
• Cunostinte foarte bune de utilizare a PC-ului;

Beneficii:
• Oportunitatea de a lucra pentru una dintre cele mai mari banci din Romania si pentru un brand romanesc de top;
• Pachet atractiv de beneficii;
• Ocazia de a face parte dintr-o echipa tanara;
• Traininguri de pregatire si perfectionare profesionala;
• Oportunitati de dezvoltare a carierei.