Pentru clientul nostru cu sediul in Comuna Nicolae Balcescu, autorizat in colectarea si reciclarea ambalajelor din lemn, singura companie de acest tip din E si N-E Romaniei, prezent pe piata de profil din 2013,  suntem in cautarea unui Director Economic.

Cerinte:

– Studii superioare in domeniul economic (finante-contabilitate) – conditie obligatorie;

– Experienta in domeniul financial-contabil minim 4 ani;

– Cunostinte avansate utilizare PC(Office Word/Excel si softuri contabilitate);

– Gandire logica, capacitate de prelucrare si interpretare a informatiilor;

– Corectitudine, seriozitate si responsabilitate in indeplinirea atributiilor;

– Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economico-financiare.

Responsabilitati:

– Organizeaza si coordoneaza contabilitatea operatiilor de capital, contabilitatea stocurilor, contabilitatea tertilor, contabilitatea trezoreriei, contabilitatea cheltuielilor, veniturilor si rezultatelor, contabilitatea angajamentelor si altor elemente patrimoniale, contabilitatea de gestiune in conformitate cu legislatia in vigoare;

– Coordoneaza controlul financiar preventiv, stabilind operatiunile si documentele ce se supun controlului financiar preventiv, precum si persoanele care exercita acest control;

– Raspunde de efectuarea inventarierii generale a patrimoniului la inceputul activitatii, cel putin odata pe an, pe parcursul functionarii sale si in orice situatii prevazute de lege;

– Organizeaza si participa la intocmirea lucrarilor de inchidere a exercitiului financiar-contabil, la operatiunile de inventariere a patrimoniului urmarind modul de valorificare a rezultatelor inventarierii;

– Asigura si raspunde de indeplinirea la termen a obligatiilor societatii fata de bugetul statului si terti in conformitate cu dispozitiile legale in vigoare;

– Elaboreaza balanta de verificare la termenele stabilite de legislatia in vigoare;

– Asigura intocmirea raportarilor catre Administratia Financiara, Ministerul Finantelor Publice, banci si alte institutii;

– Raspunde de indeplinirea obligatiilor fiscale ale societatii(ex.: impozit pe profit, taxa pe valoarea adaugata, accize, taxe locale etc.) in conformitate cu cerintele legale;

Oferta:

Program de lucru:

L-V 8-16 (flexibil);

Salarizare motivanta in raport cu experienta;

Asigurare transport dus-intors;

Mediu de lucru profesionist intr-o companie aflata in continua ascensiune.

Compania de Recrutare ECIM cauta Oameni Valorosi pentru Companii de succes!