Compania ECIM, recruteaza AGENT DE VANZARI – pentru clientul sau – specializat in proiectarea, productia si distributia de robinete industriale, cu portofoliu de clienti nationali si externi.
Cerinte:
– Studii superioare(marketing, marketing industrial, inginerie);
– Experienta in vanzari/distributie minim 2 ani (experienta in domeniul marketingului si vanzarilor industriale reprezinta un plus);
– Posesor carnet de conducere cat B si disponibilitate pentru deplasari in zona arondata (5-6 judete);
– Cunostinte operare PC (pachetul microsoft office);
– Bune abilitati de comunicare si negociere;
– Persoana organizata, serioasa, punctuala si responsabila;
– Capabil sa respecte dead-line-urile si orientat catre atingerea obiectivelor.
Conditii:
– Pachet salarial format din parte fixa si parte variabila;
– Telefon mobil si masina de serviciu;
– Flexibilitate in stabilirea deplasarilor la clienti;
– Posibilitati de dezvoltare personala si profesionala.
Responsabilitati:
– Cunoasterea detaliata a ofertei de produse si prezentarea acesteia catre clienti;
– Administrarea si dezvoltarea portofoliului de clienti existent;
– Urmarirea realizarii planului de vanzari;
– Activitatea de ofertare si preluare de comenzi;
– Monitorizarea permanenta a clientilor activi si a celor potentiali pentru a identifica nevoile acestora in scopul cresterii volumului de vanzari;
– Inchiderea procesului de vanzare prin incasarea creantelor;
– Asistenta post-vanzare.

Dacă doresti să faci parte din echipa trimite cv-ul tau actualizat la marian.potop@ecim.ro sau pe whatsapp 0720.977.394
Compania de Recrutare ECIM cauta OAMENI VALOROSI PENTRU COMPANII DE SUCCES!

Come back tomorrow
Etichetat ca: agent vanzari